Експортні котирування на соняшникову олію з України перевищили $ 1200 за тонну FOB

Експортні котирування на соняшникову олію з України перевищили $ 1200 за тонну FOB

Експортні котирування на соняшникову олію з України перевищили $ 1200 за тонну FOB – Refinitiv Agriculture
Експортні котирування на сиру соняшникову олію з України підійшли до позначки до позначки в $ 1200 за тонну FOB, що стало новим рекордом за останні 4 роки, показує власний моніторинг Refinitiv.
Підтримку цінам на соняшникову олію надало стрімке зростання соєвих ф’ючерсів до 6.5-річного максимуму через 20-ти денний страйк портових робітників в Аргентині, в результаті якої були затримані відправки 162 суден з сільгосппродукцією на експорт. Пропозиції з поставки соняшникової олії з Аргентини зросли до $ 1100 за тонну FOB.
Ринок соняшникової олії має велику кількість власних факторів підтримки, включаючи скорочення обсягів виробництва в усіх країнах Чорноморського регіону в 2020 році, а також вступ в дію 30% мита на експорт соняшнику з Росії з 1 січня 2021 року.
Обмежена пропозиція і високі внутрішні ціни на соняшник можуть стати причиною скорочення обсягів виробництва олії в Україні в період груденя-січня 2021 року очікують оператори ринку. Це підтримує ціни пропозицій на олію з поставкою в січні на рівні $ 1220-1230 за тону. Пропозиції поставки олії в лютому-березні трохи нижчі, проте все таки перевищують $ 1200 за тонну FOB.