120 років елеватора «Агроград В»

Вітаємо надійного партнера і мецената нашої спільноти, компанію «АГРОГРАД В», з ювілеєм!
Бажаємо всім працівникам компанії поступу, нових здобутків в бізнесі і житті!
7 травня 1899 року у Вінницьку міську думу звернулося керівництво акціонерного товариства цукрового заводу «Кляйн-Ванцлебен» з проханням про виділення земельної ділянки для будівництва насіннєвого заводу. Засіданням міської думи прохання було задоволено 12 липня 1899 року.

А вже 6 липня 1900 року німецькі підприємці Раббетте і Гізеке заснували в місті Вінниця фірму (торговельне товариство) з вирощування та збуту насіння цукрових буряків. Цей день прийнято вважати днем ​​народження Вінницького насіннєвого заводу.

Відповідно до даних у збережених документах нам відомо, що вартість 50 кг маточних коренеплодів в ті часи становила 500 німецьких марок, в 1911 році – 700 марок. Крім того, завод став сховищем стратегічного запасу насіннєвого матеріалу цукрових буряків.

У 1902-1911 роках заробітна плата бухгалтера заводу становила 70 рублів на місяць при безкоштовній квартирі, головний доглядач елеватора і магазинів отримував 50 рублів, а платня мастильника, садівника, конторщика або помічника слюсаря становила 10 рублів.

У 2005 році власником заводу стає компанія ТОВ «АГРОГРАД В».
Починаючи з 2005 року і до сьогодні компанія «АГРОГРАД В» інвестує кошти в розвиток і вдосконалення виробничих потужностей зернового комплексу.

У 2009 році проведена фундаментальна реконструкція елеваторних потужностей заводу. Вже в цьому ж році завод володів ресурсами для прийняття на зберігання і сушіння до 25 тис.тонн зернової продукції.

Оснащеність сучасним сушильним обладнанням, ефективними системами навантаження-вивантаження, лабораторією вхідного і вихідного контролю продукції, наявність залізничної гілки все це забезпечує елеватор компанії «АГРОГРАД В» високими конкурентними якостями.